Blog

Terapia czaszkowo – krzyżowa jako naturalny sposób leczenia całego organizmu

To nieinwazyjna, subtelna metoda pracy z ciałem, której celem jest przywrócenie naturalnej pulsacji płynu mózgowo-rdzeniowego. Opływający mózg płyn pulsuje w specyficzny sposób, powodując ruch mózgu, przenoszony dalej na kości. Rytm ten nazwany został „oddechem życia”. W myśl założeń terapii czaszkowo – krzyżowej, gdy rytm ten, pod wpływem stresu, urazów lub traumatycznych przeżyć zostanie zaburzony, może powodować nieprawidłowości pracy układu nerwowego, hormonalnego czy immunologicznego. Terapia czaszkowo-krzyżowa to holistyczny system terapeutyczny, który zakłada, że powstające w organizmie cysty energetyczne blokują jego prawidłowe funkcjonowanie. Aby je usunąć należy poddać się terapii.

Komu pomaga i na czym polega?

Terapia czaszkowo – krzyżowa jest pomocna w leczeniu wielu schorzeń. Doskonale sprawdza się w przypadku leczenia napięć i bólów różnego pochodzenia – głowy (migreny), pleców, kończyn, bioder. Z powodzeniem wykorzystywana jest również do leczenia licznych zaburzeń trawienia, zaparć i wrzodów. Ponadto stała się ona pomocna w stanach depresyjnych, przy stresie i urazach psychicznych oaz przy nadmiernym wysiłku fizycznym i intelektualnym. Zabiegi, na przykład te, polegają na puszczeniu napięć emocjonalnych (stresu czy traumy), oplatających każdy narząd, mięsień i nerw w ciele. Organizm wycisza się i rozluźnia, samoistnie uruchamiając proces samoregulacji. Terapia czaszkowo – krzyżowa jest również doskonałą metodą profilaktyczną dla osób zdrowych, mających na celu likwidację napięć zarówno w ośrodkowym jak i obwodowym układzie nerwowym.

Jak wygląda zabieg?

Pacjent kładzie się na stole do masażu w ubraniu, a terapeuta, przy pomocy bardzo subtelnych mikro ruchów pracuje z konkretnymi partiami ciała. doświadczony terapeuta wyczuwa wszystkie mikronapięcia i nieprawidłowości w strukturach i ruchach tkanek, a za pomocą subtelnego dotyku umożliwia przywrócenie właściwego rytmu tętnienia płynu mózgowo-rdzeniowego człowieka, co w konsekwencji pozwala na odzyskanie stanu równowagi całego organizmu. Osoba przeważnie już po pierwszym spotkaniu czuje się „jak nowonarodzona”.