Blog

Psychodietetyka – krok do zdrowia i pięknego wyglądu

Żyjemy w czasach, w których media kształtują sposób w jaki się ubieramy, jemy i wyglądamy. Społeczeństwo oczekuje od kobiet szczupłej sylwetki, a od mężczyzn umięśnionego torsu i silnych ramion. Wiele osób marzy o idealnej sylwetce, pięknej zdrowej skórze, włosach i paznokciach. Jednak już samo słowo „dieta” u większości wzbudza niechęć. Niezaprzeczalnie jednak zdrowa, zbilansowana dieta gwarantuje nie tylko piękny wygląd, ale pozwala też cieszyć się dobrym zdrowiem. Warto zatem skorzystać z konsultacji psychodietetyka, aby na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Jak i po co pomaga psychodietetyk?

Pierwszym krokiem jest szczera rozmowa – zadawanie odpowiednich pytań i uważne słuchanie pacjenta. Psychodietetyk stara się, aby pacjenci poznali mechanizmy, które władają ich ciałem i wiedzieli jak reagować na sygnały z własnego organizmu. Psychodietetyk stara się doprowadzić do tego, by pacjenci polubili siebie i zaczęli szanować swoje ciało. Dzięki temu potraktują dietę jako przejaw troski o siebie, a to pomoże im schudnąć. Psychodietetyk nie daje jednak gotowych rozwiązań – uczy w zamian zdrowych nawyków żywienia.

Komu pomaga psychodietetyk?

Najtrafniejsza odpowiedź na to pytanie brzmi: każdemu! Pomaga bowiem zarówno tym osobom, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, jak również tym, które pragną po prostu lepiej się odżywiać. I jedna i druga grupa może skorzystać z oferty konsultacji. Systematyczna praca z psychodietetykiem zapewnia rozpoznanie przyczyn objadania się i redukcję kilogramów, poprawę samooceny, edukacje prozdrowotną oraz zmianę nawyków żywieniowych. To pierwszy krok, by zatroszczyć się o własny organizm, poprawić swój wygląd i jednocześnie polubić samego siebie.