Blog

Cudowna moc zawarta w masażu

Któż z nas nie marzy o chwili relaksu i oddaniu swego ciała w ręce profesjonalnego masażysty. Masaż to czas zapomnienia, odpoczynku i odprężenia. Warto jednak wybrać taki rodzaj, który oprócz błogostanu zagwarantuje jeszcze coś więcej – efekty zdrowotne.

Masaż Hawajski Lomi Lomi Nui

Lomi oznacza naciskać, pocierać, a Nui to ważny, jedyny w swoim rodzaju. Masaż ten jest masażem całego ciała (z pominięciem stref intymnych). Najpierw masowane są plecy i nogi, ponieważ właśnie tam gromadzi się najwięcej napięć i stresu, a następnie klatka piersiowa. Wszystko odbywa się przy użyciu ciepłego olejku, rozprowadzanego bezpośrednio po skórze, a całości towarzyszy specjalnie dobrana muzyka, która zwiększa poczucie komfortu, i skuteczność procesu. To co charakterystyczne dla masażu Lomi Lomi Nui to fakt, iż przeważająca jego część wykonywana jest przedramionami i dłońmi, a wszystkie ruchy połączone są z rytmem muzyki i tańcem. To zatem masaż pełen harmonii i płynności, co odróżnia go od masaży klasycznych. Lomi Lomi Nui pobudza krążenie, uelastycznia stawy, zmiękcza tkanki i powoduje ogólne odprężenie.

Masaż „Raindrop Technique (RDT)”

To masaż Techniką Kropli Deszczu – już sama nazwa brzmi zachęcająco. Raindrop Technique (RDT) odbywa się przy użyciu naturalnych, wysoko wibracyjnych olejków eterycznych Young Living. Klasyczny zestaw takich olejków to 9 aromatów: Oregano, Thyme, Basil, Cypress, Wintergreen, Marjoram, Peppermint, Valor oraz Aroma Siez. Ważne jest, że jedynie olejki pozbawione dodatków chemicznych, pestycydów czy metali ciężkich przyniosą dobre rezultaty. Naturalne olejki bezpośrednio wpływają bowiem na cały system nerwowy, a za jego pośrednictwem na wszystkie organy w ciele. A jak przebiega taki masaż? Krople olejku nakładane są początkowo na stopy, na których masowane są punkty refleskologiczne odpowiadające kręgosłupowi. Następnie olejek rozprowadzany jest po ciele ze szczególnym uwzględnieniem pleców i kręgosłupa. Ruchy masażysty są bardzo delikatne i bardziej przypominają głaskanie, aniżeli masowanie.