Blog

Chcesz kupić okulary? Najlepiej kupić u optyka!

 

 

Telewizja, komputery, telefony lub po prostu ciężka praca i zwyczajnie znak naszych czasów. Coraz więcej osób chodzi w okularach i dlatego też te są coraz łatwiej dostępne. Można je kupić w aptekach, w hipermarketach i nawet na bazarach. Czy jesteśmy pewni, że takie okulary będą dla nas zdrowe? Czy jest coś o czym zapominamy lub nie zwracamy na to uwagi?

Nowe okulary – nasze wyobrażenia a fakty

Bardzo dużo osób myśli, że wybór nowych okularów to tylko dobranie ich pod względem mocy. Następnie wybieramy podobające się nam oprawki i sprawa załatwiona. Niestety tak nie jest, oczywiście wada wzroku nie jest chorobą, lecz warto i powinno się z tej okazji (a nawet częściej) sprawdzać stan zdrowia naszych oczu. W tym celu należy udać się do okulisty w celu wykonania odpowiedniego badania, po jego wykonaniu lekarz zaleci nam (a jak, że inaczej) noszenie okularów i wizytę u optometrysty, który (a jak) powinien pracować w salonie optycznym.

Warto także wspomnieć, że okulary kupione w aptekach mają tę samą moc w obu soczewkach. W przypadku osób dotkniętych wadą wzroku bardzo rzadko zdarza się, aby ta była jednakowa dla każdego oka.

Optometrysta a optyk, kto to taki?

Optometrysta zajmuje się dokładnym i prawidłowym pomiarem wady oka. Na podstawie badania dobierane są szkła o odpowiedniej mocy. Optometrysta nie leczy chorób, ale w czasie badania może wykryć choroby w gałce ocznej, wówczas może nas skierować dalszą diagnostykę do okulisty.

Optyk zaś to osoba, która pomoże nam dobrać odpowiednie dla nas okulary. Te powinny być dobrane w zależność od kształtu naszej twarzy i nosa. Dla twarzy owalnej nie powinno się wybierać okularów o takim kształcie, gdyż będzie to uwydatniać „wadę” naszego wyglądu. Wszystko jednak zależy od naszych osobistych predyspozycji, sympatii i po prostu tego co się nam podoba.

Oprawki do okularów

Poza totalnie odjechanymi oprawkami (z drewna, kamienia itp.) najczęściej spotykamy te wykonane z plastiku i metalu. Okulary są wyborem na lata, więc nie wybierajmy tych najtańszych, gdyż może się zdarzyć tak, że ktoś niefortunnie nas uderzy, przewrócimy się lub sami w coś uderzymy. Lwia część oprawek powinna przyjąć taki cios bez większych perturbacji, lecz w przypadku tańszych egzemplarzy wszystko jest możliwe.

Po okulary do salonu optycznego marsz!

Jeśli faktycznie zależy nam na kupnie solidnych okularów i dopasowanych do naszych potrzeb zapraszamy do salonu optycznego i fachowej wizyty u doświadczonego optyka w Lublinie, takiego jak Zakład Optyczny Adam Cięszczyk http://www.optycy-lublin.pl/. Salon mieści się przy ulicy Świętoduskiej, na miejscu można wykonać niezbędne badania, naprawić uszkodzone okulary oraz dobrać wymarzone oprawki. Wybór jest spory. Dlatego nie kombinujmy i nie idźmy na skróty, gdyż zawsze chodzi o nasze zdrowie, a te zawsze powinno być na pierwszym miejscu.